Pondelok - Piatok8:00 - 19:00
KanceláriaMartin Vrábel Marwars, A. Sládkoviča 673 018 61 Beluša
Navštívte naše sociálne stránky

Elektronické podanie daňového priznaniaElektronické podanie daňového priznania

31. decembra 20205

Ako jednoducho podať elektronické daňové priznanie

V tejto sekcii si ukážeme ako jednoducho zaslať (podať) Vaše vyplnené daňové priznanie finančnej správe pomocou elektronickej komunikácie.

  • Po vypracovaní daňového priznania sme Vám zaslali okrem PDF formy aj elektronickú verziu na podanie daňového priznania a to tzv. “XML” súbor
  • Pomocou neho jednoducho naimportujete, vložíte Vaše vyplnené daňové priznanie do elektronického formulára, bez toho aby ste niečo museli vypisovať

Pred elektronickým podaním daňového priznania sa najskôr musíte prihlásiť

Predpokladáme, že ste zvládli úspešnú registráciu a, môžete teraz elektronicky podávať daňové priznania. Najskôr sa musíte prihlásiť na stránke Finančnej správy. K dispozícii je jednoduchý návod ako sa na portál finančnej správy prihlásiť. Viac informácií, tipov a návodov ohľadom elektronickej komunikácie a podávaní daňového priznania nájdete v sekcii príručky a návody tu.

Posledný krok – elektronické podanie daňového priznania

V sekcii katalógy si vyberieme Katalóg formulárov. Následne sa nám otvorí nové okno s množstvo elektronických formulárov. My sa zaujímame iba o Daň z príjmov fyzickej osoby. Vyberieme si podľa potreby medzi formulárom A alebo B. Živnostníci použijú ako obvykle formulár typu B.

Vyberieme si už iba správny rok a klikneme na obrázok poznámkového bloku. Následne sa nám otvorí dokument s daňovým priznaním, ktoré by sme mali vyplniť.

Pre nás sú najdôležitejšie iba žlto vyfarbené tlačidlá. V prvom kroku klikneme na načítať zo súboru. Vyberieme XML súbor, ktorý sme Vám poslali k daňovému priznaniu. V druhom kroku vložíte Vaše prílohy ak sú potrebné, ako napríklad rodný list dieťaťa, alebo potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo zamestnania. Formulár dáme skontrolovať (mal by byť bez chýb). V poslednom kroku formulár podpíšeme KEPom a podpísaný dokument podáme – klikneme podať podpísané KEP-om. Pre ľahšie pochopenie si pozrite inštruktážne video ako jednoducho podať elektronicky daňové priznanie.

Zanechať Odpoveď