info@rychledanove.sk
Volajte 0902 067 075

FAQ – Daňové priznanie v Slovenskej republike

Čo všetko potrebujem na vypracovanie daňového priznania online?

Na vypracovanie daňového priznania stačí vyplniť náš online formulár, kde krok za krokom odpovedáte na otázky a vypĺňate údaje o príjme. Samozrejme máte možnosť nahrať údaje o príjme.

V daňových priznaniach nie som expert a mám obavy správne vyplniť formulár.

V takomto prípade máte možnosť nás kontaktovať telefonicky na +421 902 067 075 kde Vám bude vysvetlený presný postup a zadanie všetkých potrebných dokumentov. Výhodou je aj bezplatná konzultácia Vašej životnej situácie, kde Vám poradíme ako najlepšie optimalizovať Vaše dane.

Som živnostník a potrebujem podať daňové priznanie elektronicky

Daňové priznanie podáme elektronicky, stačí keď nás splnomocníte a o všetko sa postaráme za Vás.

Ako funguje elektronická komunikácia a zasielanie dokumentov?

Po úspešnej autorizácii, Vám budeme schopný odoslať daňové priznanie online priamo na finančnú správu. Okrem iného vieme podať aj ostatné dokumenty ako odklad daňového priznania, alebo žiadosť o výpis stavu účtu pre účely banky, alebo iné orgány. Okrem toho monitorujeme schránku správ a keď obdržíte dokument z finančnej správy, tak Vám ho prepošleme. Túto službu ocenia hlavne živnostníci a tí čo nie sú počítačoví experti.

Pre koho je určená služba online vypracovanie daňového priznania.

Služba je určená pre všetky fyzické osoby, ktoré potrebujú poslať daňové priznanie. Ide hlavne o zamestnancov, ktorí mali v priebehu roka viac príjmov a zamestnávateľ im nedokáže vypracovať daňové priznanie. Ďalej sa jedná o živnostníkov, ktorí využívajú daňovú evidenciu a lebo paušálne výdavky. Potom opatrovateľky a osobných asistentov, ktorí sa starajú o staršie osoby. Obľúbenou kategóriou sú klienti pracujúci v zahraničí.

Som živnostník, ako mám uviesť príjmy a výdavky

Živnostníci zohľadňujú v daňovom priznaní, len skutočné príjmy. To je reálne dosiahnuté. Ak aj vystavil faktúru a nebola zaplatená, tak sa táto faktúra nepovažuje za príjem. Naopak ak v roku 2020 živnostník obdržal príjem za faktúru vystavenú v roku 2019, je to považované za príjem. Tak isto sa zohľadňujú aj zaplatené zdravotné a sociálne poistenie. Iba skutočné zaplatené príspevky v danom období.

Pracujem v zahraničí, som povinný podať aj tak daňové priznanie?

Základom je dosiahnutie príjmu nad 2,255.72€ a to aj zo zdrojov v zahraničí pre všetky slovenské osoby, alebo osoby sa tu zdržujúce. Druhou diskutovanou podmienkou je daňová rezidencia. Tá sa určuje podľa životných záujmov. Životnými záujmami sú najčastejšie rodina, priatelia alebo sociálne väzby a trvalé bydlisko. Výborným príkladom je, keď pracujem v zahraničí, no stále sa vrátim domov, lebo tu mám, ženu, deti a v zahraničí som iba kvôli práci. Druhým prípadom je, že pracujem v zahraničí, no mám tam aj, ženu, deti chodia do školy v zahraničí a na Slovensku chodím iba pozrieť rodinu na návštevu. V druhom prípade nie ste rezidentom Slovenska a nie ste povinný podať daňové priznanie. No veľa ľudí to robí pre informatívne účely ako budúce dokladovanie odrobených rokov cez daňové priznanie.

Pracujem v zahraničí, mám nárok na daňový bonus?

Áno, máte pokiaľ ste rezidentom, alebo daňovníkom Slovenska. Pozri predchádzajúci príklad vyššie. Dokonca môžete poberať daňový bonus v zahraničí aj na Slovensku.

FAQ – Daňové priznanie v Českej republike

Čo všetko potrebujem na vypracovanie daňového priznania online?

Na vypracovanie daňového priznania stačí vyplniť náš online formulár, kde krok za krokom odpovedáte na otázky a vypĺňate údaje o príjme. Samozrejme máte možnosť nahrať údaje o príjme.

V daňových priznaniach nie som expert a mám obavy správne vyplniť formulár.

V takomto prípade máte možnosť nás kontaktovať telefonicky na +421 902 067 075 kde Vám bude vysvetlený presný postup a zadanie všetkých potrebných dokumentov. Výhodou je aj bezplatná konzultácia Vašej životnej situácie, kde Vám poradíme ako najlepšie optimalizovať Vaše dane.

Som živnostník a potrebujem podať daňové priznanie elektronicky

Daňové priznanie podáme elektronicky, stačí keď nás splnomocníte a o všetko sa postaráme za Vás.

Ako funguje elektronická komunikácia a zasielanie dokumentov?

Po úspešnej autorizácii, Vám budeme schopní odoslať daňové priznanie online priamo na finančnú správu. Okrem iného vieme odoslať aj ostatné dokumenty ako odklad daňového priznania, alebo žiadosť o výpis stavu účtu na účely banky, alebo iné orgány. Okrem toho monitorujeme schránku správ a keď obdržíte dokument z finančnej správy, tak Vám ho prepošleme. Túto službu ocenia hlavne živnostníci a tí čo nie sú počítačoví experti.

Pre koho je určená služba online vypracovania daňového priznania.

Služba je určená pre všetky fyzické osoby, ktoré potrebujú poslať daňové priznanie. Ide hlavne o zamestnancov, ktorí mali v priebehu roka viac príjmov a zamestnávateľ im nedokáže vypracovať daňové priznanie. Ďalej sa jedná o živnostníkov, ktorí využívajú daňovú evidenciu alebo paušálne výdavky. Potom opatrovateľky a osobných asistentov, ktorí sa starajú o staršie osoby. Obľúbenou kategóriou sú klienti pracujúci v zahraničí.

Som živnostník, ako mám uviesť príjmy a výdavky

Živnostníci zohľadňujú v daňovom priznaní len skutočné príjmy. To je reálne dosiahnuté. Pokiaľ aj vystavil faktúru a nebola zaplatená, tak sa táto faktúra nepovažuje za príjem. Naopak, ak v roku 2020 živnostník dostal príjem za faktúru vystavenú v roku 2019, je to považované za príjem. Rovnako sa zohľadňujú aj zaplatené zdravotné a sociálne poistenie. Iba skutočné zaplatené príspevky v danom období.

Pracujem v zahraničí, som povinný podať aj tak daňové priznanie?

Základom je dosiahnutie príjmu nad 2 207,10 a to aj zo zdrojov v zahraničí pre všetky české osoby, alebo osoby sa tu zdržujúce. Druhou diskutovanou podmienkou je daňová rezidencia. Tá sa určuje podľa životných záujmov. Životnými záujmami sú najčastejšie rodina, priatelia alebo sociálne väzby a trvalé bydlisko. Výborným príkladom je, keď pracujem v zahraničí, ale stále sa vrátim domov, pretože tu mám, ženu, deti av zahraničí som len kvôli práci. Druhým prípadom je, že pracujem v zahraničí, ale mám tam tiež, ženu, deti chodia do školy v zahraničí a v Českej republike chodím len pozrieť rodinu na návštevu. V druhom prípade nie ste rezidentom Českej republiky a nie ste povinný podať daňové priznanie. Ale mnoho ľudí to robí na informatívne účely ako budúce dokladovanie odrobených rokov cez daňové priznanie.

Pracujem v zahraničí, mám nárok na daňový bonus?

Áno, máte ak ste rezidentom, alebo poplatníkom v Českej republike. Pozri predchádzajúci príklad vyššie. Dokonca môžete poberať daňový bonus v zahraničí aj v Českej republike.

FAQ – Daňové priznanie v Rakúsku

Som zamestnanec a chcem si podať o vrátenie daní z Rakúska.

Pokiaľ ste mali príjem z Rakúska, tak cestou ako získať Vaše dane späť je podať si daňové priznanie. Najjednoduchším krokom je vyplnenie nášho online formulára v e-podaní.

Mám obavy z vyplnenia formulára

Chcete podať daňové priznanie v Rakúsku no obávate sa či vyplníte korektne a správne formulár. V takomto prípade nás môžete kontaktovať telefonicky, kde Vám vysvetlíme, aké dokumenty treba odoslať mailom a nemusíte nič vypĺňať.

Aké dokumenty potrebujem na podanie daňového priznania z príjmov v Rakúsku?

Na to aby sme mohli podať daňové priznanie v Rakúsku je potrebné mať potvrdenie o príjme Lohnzettel, alebo sa toto potvrdenie nazýva aj formulár L16.

Pracujem ako opatrovateľka na živnosť a potrebujem podať daňové priznanie v Rakúsku

Väčšinou opatrovateľky v Rakúsku pracujú na živnosť a niekedy sa stane, že ich príjem prekročí minimálnu sumu 11 000€. V tomto prípade sú povinné podať daňové priznanie aj v Rakúsku. Kľudne sa na nás v takomto prípade kontaktujte.

V akých prípadoch je výhodné si požiadať o vrátenie daní z Rakúska?

Pokiaľ ste neodrobili v Rakúsku celý rok a platili ste preddavky na daň z príjmu tak v takomto prípade sa Vám určite oplatí požiadať o vrátenie daní z Rakúska. Jedná sa hlavne o sezónnych zamestnancov, poprípade zamestnancov ktorý mali viac zamestnaní, alebo brigádnikov.

Som živnostník a pracujem na Rakúsku živnosť. Som povinný podať daňové priznanie

Ak Váš príjem z Rakúskej živnosti prekročil 11 000€ tak ste povinný podať daňové priznanie aj v Rakúsku. Pokiaľ pracujete v Rakúsku a hľadáte niekoho kto Vám pomôže s Vašim daňovým priznaním, budeme radi keď nás kontaktujete.

Mám nárok na rodinné prídavky keď pracujem v Rakúsku?

Pokiaľ pracujete v Rakúsku tak Vám vzniká nárok na uplatnenie si rodinných prídavkov na dieťa aj v Rakúsku. Treba splniť niekoľko podmienok, ako napríklad mať prechodný pobyt v Rakúsku, alebo sa tam zdržiavať viac ako polovicu roka. Pre viac informácii budeme radi keď nás kontaktujete.

Za ako dlho mi vrátia dane z Rakúska

Vrátenie daní z Rakúska zvyčajne trvá 5 – 7 mesiacov.

Môžem si požiadať o vrátenie daní aj za viac rokov?

O vrátenie daní z Rakúska si môžete požiadať až 5 rokov dozadu od roku, v ktorom podávate daňové priznanie

FAQ – Daňové priznanie v Nemecku

V Nemecku som pracoval ako zamestnanec a chcel by som požiadať o vrátenie daní

Ak ste mali príjem z Nemecka a chcete vrátiť časť daní, ktorú ste zaplatili, môžete tak spraviť cez podané daňové priznanie. Stačí keď vyplníte náš jednoduchý formulár.

Netrúfam si vyplniť formulár

Chcete podať daňové priznanie v Nemecku, no neviete vyplniť formulár? V takomto prípade nás môžete kontaktovať telefonicky a radi Vám vysvetlíme podrobnosti, ktoré dokumenty zašlete mailom.

Aké dokumenty potrebujem na podanie daňového priznania z príjmov v Nemecku?

Na úspešné podanie daňového priznania z Nemecka je potrebné potvrdenie o zdaniteľných príjmov, ktoré sa volá Lohnsteuerbescheinigung.

Kedy sa oplatí požiadať o vrátenie daní z Nemecka?

Pokiaľ ste neodrobili v Nemecku celý rok a platili ste preddavky na daň z príjmu tak v takomto prípade sa Vám určite oplatí požiadať o vrátenie daní z Nemecka. Jedná sa hlavne o sezónnych zamestnancov, poprípade zamestnancov ktorý mali viac zamestnaní, alebo brigádnikov.

Ako dlho potrvá vrátenie daní z Nemecka?

Vrátenie daní z Nemecka trvá v priemere 3-6 mesiacov.

Môžem požiadať o vrátenie daní z Nemecka aj spätne za viac rokov?

O vrátenie daní z Nemecka môžete požiadať až 4 roky spätne od roku v, ktorom podávate daňové priznanie.

Dokedy musím podať daňové priznanie v Nemecku?

Termín na podanie daňového priznania z Nemecka je do konca júla nasledujúceho roka. Pokiaľ sa oneskoríte, nemecký daňový úrad Vám môže uložiť pokutu za neskoré podanie daňového priznania.

Náš blog

Aktuálne novinky

Inovatívne platenie dane

Inovatívne platenie dane. Máme pre Vás moderný a inovatívny spôsob platenia dane. Ponúkame Vám jednoduchú aplikáciu, ktorá Vám jednoducho poskladá číslo účtu na zaplatenie dane. Nemusíte sa trápiť zostavovaním účtu v štátnej pokladnici a ani zisťovaním variabilného symbol. Aplikácia všetko spraví za Vás a navyše Vám vygeneruje aj QR kód, ktorý si jednoducho načítate v internetbankingu.
Čitať viacInovatívne platenie dane
Daňové priznanie 2024. Pravidlá a postupy pre daňové priznanie v roku 2024. V roku 2024 platia pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb na Slovensku určité pravidlá a postupy. Je dôležité dodržiavať všetky potrebné kroky a termíny, aby ste správne a včas podali svoje daňové priznanie. Tu je niekoľko informácií, ktoré vám môžu pomôcť

Daňové priznanie 2024

Daňové priznanie 2024. Pravidlá a postupy pre daňové priznanie v roku 2024. V roku 2024 platia pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb na Slovensku určité pravidlá a postupy. Je dôležité dodržiavať všetky potrebné kroky a termíny, aby ste správne a včas podali svoje daňové priznanie. Tu je niekoľko informácií, ktoré vám môžu pomôcť
Čitať viacDaňové priznanie 2024

Uverejnený článok v Hospodárskych novinách

Daňové priznanie online – zbožný mýtus na Slovensku

Uverejnený článok v Hospodárskych novinách Daňové priznanie online - zbožný mýtus na Slovensku