Spracujte daňové priznanie k dani z príjmov, vrátenie daní zo zahraničia, odklad daňového priznania, vyplňte daňové priznanie online Typ A,B

Ako podať daňové priznanie elektronicky

Elektronické podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby Typ A alebo Typ B

V tejto sekcii si ukážeme ako jednoducho zaslať (podať) Vaše vyplnené daňové priznanie finančnej správe pomocou elektronickej komunikácie.

Po vypracovaní daňového priznania sme Vám zaslali okrem PDF formy aj elektronickú verziu na podanie daňového priznania a to tzv. “XML” súbor
Pomocou neho jednoducho naimportujete, vložíte Vaše vyplnené daňové priznanie do elektronického formulára, bez toho aby ste niečo museli vypisovať.

Pred elektronickým podaním daňového priznania sa najskôr musíte prihlásiť

Predpokladáme, že ste zvládli úspešnú registráciu a môžete teraz elektronicky podávať daňové priznania. Najskôr sa musíte prihlásiť na stránke Finančnej správy. K dispozícii je jednoduchý návod ako sa na portál finančnej správy prihlásiť.

Viac informácií, tipov a návodov ohľadom elektronickej komunikácie a podávaní daňového priznania nájdete v sekcii príručky a návody tu.

Posledný krok – Katalóg formulárov

Po prihlásení si v sekcii katalógy vyberieme „Katalóg formulárov„. Následne sa nám otvorí nové okno s viacerými elektronickými formulármi.

My sa zaujímame iba o Daň z príjmov fyzickej osoby. Vyberieme si podľa potreby medzi formulárom Typ A alebo Typ B. Živnostníci použijú ako obvykle formulár Typ B.

Daňové tlačivá vydané Finančnou správou

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby Typ A
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby Typ A
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby Typ B
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby Typ B

Vyberieme si už iba správny rok a klikneme na obrázok poznámkového bloku. Následne sa nám otvorí dokument s daňovým priznaním, ktoré by sme mali vyplniť.

Pre nás sú najdôležitejšie iba žlto vyfarbené tlačidlá.

V prvom kroku klikneme na načítať zo súboru. Vyberieme XML súbor, ktorý sme Vám poslali k daňovému priznaniu.

V druhom kroku vložíte Vaše prílohy ak sú potrebné, ako napríklad rodný list dieťaťa, alebo potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo zamestnania.

Formulár dáme skontrolovať (mal by byť bez chýb).

V poslednom kroku formulár podpíšeme KEPom a podpísaný dokument podáme – klikneme podať podpísané KEP-om.

Ak sa Vám jednoduchý návod na to ako podať daňové priznanie elektronicky páčil alebo sa chcete niečo spýtať, zanechajte nám odkaz.

Zanechať odkaz